GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 16-02-2010, 22:15
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

το καινούριο κόλπο με τις αποδείξεις είναι να σου δίνουν αλλο ποσό από αυτό που πληρώνεις και σε μια ταβερνα που πήγα στην Ναυπακτο Ιανουάριο 2010 όταν ζήτησα λογαριασμό μου έφεραν την κανονική απόδειξη αλλά με τα ρέστα μου έφεραν απόδειξη μικρότερου ποσού από τον Αυγουστο του 2009 το οποίο το ειδα όταν εφτασα στην Αθήνα.Τι να πεις.?Από παντού κλέβουν και μετά φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι για την κατάντια .Ολοι μας φταίμε που τα ανεχόμαστε.Και τον δημ. υπάλληλο που μιλάει άσχημα σε όλους που του φέρνουν δουλειά και στον απατεώνα επιχειρηματία που κλέβει τους πάντες.Οταν από χρόνια οι ευρωπαίοι μας θεωρούσαν αφρικανικό κράτος παρεξηγιόμασταν και λέγαμε το γνωστό ρητό με τα βελανίδια.Τώρα όμως ξεσκεπαστήκαμε.Το ξέρετε ότι όταν η Ολυμπιακή έκλεισε 300 ατομα συνεχιζαν να δουλευουν στην νεα εταιρια μεχρι την οριστικη μεταβαση.Αυτοι λοιπόν οι 300 διαμαρτυρονταν διότι δουλευαν ενω οι υπολοιποι ηταν σπίτια τους και έπαιρναν πλήρη μισθό.Οι πιλότοι της ολυμπιακής που θέλουν να μεταταγούν στην ΥΠΑ με μισθούς ολυμπιακής δεν εχουν αντικείμενο εργασίας σαν πιλότοι.Θα κάθονται δηλαδή και θα πληρώνονται οπως στην ολυμπιακή.Στο δημόσιο το πρόβλημα δεν είναι η μονιμότητα αλλα η ατιμωρησία.Δεν υπάρχει περίπτωση να απολυθεί δ.υπάλληλος ότι καινα κάνει γιατί αυτός που τον έβαλε θα τον σώσει.Οταν καταργηθεί η μονιμότητα τότε τα κόμματα θα κάνουν οτι θέλουν στο δημόσιο γιατί αλλιως θα απολύεσαι.Αρα δεν φταιει η μονιμότητα αλλα το οτι δεν τηρούνται οι νόμοι,Ο σημερινός υπαλληλικός κώδικας προβλέπει απόλυση όταν υπαρχει παράπτωμα όπως επίσης και αν καταργηθεί η θέση σου δηλ. οταν κλεισει η υπηρεσία σου πουληθεί κ.λ.π.Σήμερα τιποτα απο αυτά δεν εφαρμόζεται.Η λύση ειναι απλή.Εφαρμογη των νόμων.

Last edited by geolag; 16-02-2010 at 22:19.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 16-02-2010, 22:54
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί λαδώνονται όλοι Σταύρο! Σήμερα μου έλεγε γνωστός ότι έδωσε 1.000€ σε εφοριακό να του "τακτοποιήσει" εκκρεμότητα και η κορούλα μου που έδινε για δίπλωμα αυτοκινήτου πριν 2 βδομάδες μου έλεγε: "Μπαμπά δεν θα λαδώσουμε εμείς, όλοι λαδώνουνε για να το πάρουνε!" και μού' ρχεται το αίμα στο κεφάλι που το ακούω, "Τι λες παιδάκι μου, θα βγεις στους δρόμους με δίπλωμα που έχεις πληρώσει για να το πάρεις; Πως νομίζεις ότι σκοτώνονται τόσοι κάθε μέρα!!!" της λέω εγώ...

Πριν πάει για εξετάσεις βέβαια, την είχα δει και γω πως οδηγάει και είχαμε κάνει κάμποσα μαθήματα και μαζί και ήμουν αρκετά ήσυχος ότι είναι ασφαλής για να οδηγήσει και να πάει για εξετάσεις.

Την ημέρα λοιπόν που έδινε πορεία, οι 10 προηγούμενοι πέρασαν. Την τελευταία κοπελίτσα την παρακολουθούσε, οπισθοπορεία έκανε στο γάμο του Καραγκιόζη και παρκάρισμα στο 1 μέτρο από το πεζοδρόμιο. Μίλησε μετά μαζί της, της είπε ότι έκανε 5 λάθη, αλλά της έλεγαν δεν πειράζει, δεν πειράζει, είχε λαδώσει 300€ και το πήρε βέβαια.

Την κόρη μου που είχε προσέλθει "αλάδωτη" την ρώτησαν ένα σωρό πράγματα για τον εξωτερικό έλεγχο του αυτοκινήτου, μέχρι και για διαρροή λαδιού την έβαλαν να κοιτάξει από κάτω από το αυτοκίνητο, τα πάντα μέσα την ρώτησαν, μέχρι και έλεγχο του τιμονιού σε στάση από άκρη σε άκρη και στο ξεκίνημα, πριν κανει 100μ στην πρώτη στροφή, της λένε "καλύτερα να το δώσετε στο δάσκαλό σας να συνεχίσει, σταματήστε". Δύο στριμμένες γκιόσες όπως μου είπε χαρακτηριστικά η κόρη μου. Της το ξαναείπα όμως, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει το δίπλωμα με λάδωμα. Μετά από μία βδομάδα, ξαναέδωσε εξετάσεις με άλλους εξεταστές όπου και το πήρε βέβαια χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα 300€ τα έδωσα πάντως, 150 και 150 τα δύο εξέταστρα.

Η μακαρίτισσα η πεθερά μου, για να μπορέσει να μπει στο "καλό Δημόσιο νοσοκομείο" και για να της κάνει την εγχείριση ο γιατρός του Δημοσίου βεβαίως βεβαίως, μας πέρασε το μήνυμα μέσω του μεσάζοντα, ότι 4 χιλιάρικα καλά είναι γι αυτήν την εγχείριση. Μου έρχονται άλλες 5 περιπτώσεις μεγάλου λαδώματος που ξέρω, αλλά άσε. Ποιος από μας δεν έχει λαδώσει για να κάνει αυτό που νόμιμα δικαιούται;;; Ποιον κοροϊδεύουμε και τι περιμένουμε;;;
Έτσι ακριβώς είναι, η μόνη μου ένσταση είναι ότι υπάρχει μία εξουσία που είναι η απολύτως αρμόδια για όλα αυτά και είναι η δικαστική, αλλά από ότι φαίνεται έχει διαβρωθεί και αυτή από το ελληνικό μικρόβιο του "ωχαδερφισμού" στην καλύτερη περίπτωση.
Σίγουρα όλοι μας έχουμε μερίδιο είτε συμμετέχοντας, είτε κάνοντας τα στραβά μάτια, υπάρχουν όμως "λειτουργοί¨που έχουν καθήκον να ελέγχουν και να τιμωρούν, πουθενά δεν αφήνουν το θέμα της της τήρησης της νομιμότητας και της ευνομίας στην καλή διάθεση των πολιτών.
Στην γειτονική Ιταλία του Μπερλουσκόνι παρακαλώ, υπάρχουν δικαστικοί που τινάχτηκαν στον αέρα από την Μαφία, δικαστικοί που έστειλαν πρόεδρο της Ιταλικής Δημοκρατίας να πεθάνει στην εξορία, και που σήμερα ακόμα έχουν τα κότσια να τα βάζουν με τον πρωθυπουργό τους, ενώ εδώ διαγωνίζονται ποιός θα δείξει την καλύτερη διαγωγή και εξαντλούν την αυστηρότητά τους στους χρήστες ναρκωτικών και σε τίποτα ταλαίπωρους χρεωμένους..(αλήθεια, καταλάβε κανείς ποτέ τι έγινε με το παραδικαστικό )

Last edited by frits; 16-02-2010 at 22:57.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 16-02-2010, 22:54
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μακαρίτισσα η πεθερά μου, για να μπορέσει να μπει στο "καλό Δημόσιο νοσοκομείο" και για να της κάνει την εγχείριση ο γιατρός του Δημοσίου βεβαίως βεβαίως, μας πέρασε το μήνυμα μέσω του μεσάζοντα, ότι 4 χιλιάρικα καλά είναι γι αυτήν την εγχείριση. Μου έρχονται άλλες 5 περιπτώσεις μεγάλου λαδώματος που ξέρω, αλλά άσε. Ποιος από μας δεν έχει λαδώσει για να κάνει αυτό που νόμιμα δικαιούται;;; Ποιον κοροϊδεύουμε και τι περιμένουμε;;;
επειδή το συγκεκριμένο θέμα μου ανάβει τα λαμπάκια και σε καταλαβαίνω
θα πω κάτι που έχει συμβεί.
και εμένα για μια εγχειρηση του πατέρα μου για καταράκτη,μου περασαν το μύνημα μεσω μεσάζοντα για το ποσό,το οποίο είχε δύο σκέλη,ένα για να πάρει σειρά και ένα για να τον εγχειρήση.
και φυσικά και εγώ (χωρίς μεσάζοντα όμως) του έδωσα το μύνημα,ότι θα το πάνε τέσσερις σηκωτό,αν κάνει καμια παπαριά στον πατέρα μου και θα ήταν μεγάλη μου τιμή να τον συμπεριλάβω στον αστυνομικό μου φάκελο.
ένας αλβανός με κράτησε μην του φάω το λαρύγγι.
ο πατέρας μου μπήκε στο νοσοκομείο μετά απο 6 μέρες και όλα πήγαν καλά.δεν πλήρωσα τίποτα και στο γιατρό τελικά έκανα δώρο...ένα στυλό.
αυτά..
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 17-02-2010, 17:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό να το πάρω σαν κοπλιμέντο!?!?!?
η αληθεια ειναι Γιάννη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τους αρχαίους... κάτι για "δικτατορία της πλειοψηφίας", υποψιάζομαι πως θέλεις να πεις, αλλά το θεωρώ ατυχές για το θέμα των τραπεζών.
Οχι δεν ηταν "δικτατορία της πλειοψηφίας", ηταν εξ αναγκης επιβληθεισα Δικτατορια για να σφιξουν οι ####ι, να πανε καποιοι φυλακη και να επανελθη η ταξη!!!! Με άλλα λογια ενας στρατιωτικος νομος (καθ υπερβολη) αυτην την στιγμη δεν θα εβλαπτε στην Ελλαδα!! Ετσι καποιοι μπλε(προσφατοι), πρασινοι (του παρελθοντος), κοκκινοι (κι αυτοι εχουν φαει μπουκιες απο το μελι) θα πηγαιναν μεσα και οι νεοτεροι θα το ξανασκεπτοντουσαν για να βουτηξουν το κουταλι της σουπας στο μελι!! Ουτε οδοντογλυφιδα δεν θα βουτουσαν!!
Ακομα και μια απλη επιστρατευση ΟΛΩΝ ανεξαιρετως θα ηταν πολυ χρησιμη και θα απεδιδε τα μεγιστα αφου κανεις δεν θα μπορουσε να απεργησει και το κρατος -μαζι με άλλες ρυθμισεις - θα λειτουργουσε πολυ πιο ευρυθμα εστω για καποιο διαστημα!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως και να' ναι, χάρηκα για την (έστω και μικρή σε διάρκεια) κουβέντα.
Μην σε απασχολει η διαρκεια αυτης της κουβεντας, εδω θα ειμαστε να τα λεμε με τις ωρες....εεεεε με τα αναριθμητα ποστ ηθελα να πω!!!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 17-02-2010, 17:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβάζοντας τα παραπάνω και με δεδομένο ότι είμαι δημ.υπάλληλος συμφωνώ με όσα ανέφεραν οι προηγούμενοι.Υπάρχουν δημ.υπάλληλοι 'κοπρόσκυλα' όπως αναφέρθηκε από κάποιον υπάρχουν και δημ.υπάλληλοι που ρισκάρουν τη ζωή τους κάθε μέρα.Αρα ενας διαχωρισμός δεν βλάπτει.
Εστω ότι θα αρθεί η μονιμότητα και θα γίνουν και περικοπές και θα ξανασυζητήσουν τα συνδικάτα όπως στην Γερμανία για διατήρηση των θέσεων και θα γίνουν και όλα όσα προτάθηκαν σε αυτήν τη συζήτηση.
Εγώ ρωτάω το εξής.Που θα βρίσκουμε χρήματα σαν χώρα αφού εκτός από τον τουρισμό δεν έχουμε άλλη σοβαρή πηγή εσόδου χρημάτων στην χώρα?Θα πέφτουν από τον ουρανό?γιατί μέχρι τώρα ζούσε το κράτος και οι περισσότεροι από εμάς με δανεικά κα πιστωτικές κάρτες.Το πρόβλημα εμφανίστηκε όταν το κράτος δεν μπορεί να δανειστεί άλλο και εμάς μας κόβουν τα δάνεια και τις κάρτες.

Αρα τα χρήματα που θα περικόψουν απο τους δημ. υπαλλήλους ή από τους ιδιωτικούς υπαλλήλους που θα πάνε.?Στους βουλευτές μας και στους μεγαλοκαρχαρίες όπως πάντα.Γιατί αν μου αποδείξουν ότι τα χρήματα που κόβουν από εμένα θα σώσουν το κράτος τότε θα δώσω τα διπλά.
Αυτοί που τα κόβουν σήμερα ήταν και πριν κάποια χρόνια κυβερνηση και έχουν και αυτοί και οι άλλοι μερίδιο ευθύνης για το χάλι μας.

Με τις απεργίες οι οποίες ταλαιπωρούν τον κόσμο και την ομαλή ζωή μας βέβαια και δεν συμφωνώ.Υπάρχει κα άλλος τρόπος διαμαρτυρίας.Βλέπε Ιαπωνία ,Αμερική κ.λ.π.
Εκ πρωτης οψεως εχεις δικιο..... αλλα με μια δευτερη ανγνωση και σκεψη .....εχεις αδικο!!!!
Το καθε κρατος ειναι σαν ενα μαγαζι, μια επιχειρηση!! Οταν αυτο το μαγαζι π.χ. υπερχρεωθει θα κανει τα αδυνατα δυνατα για να ξεχρεωσει και να βγει απο την δυσκολη κατασταση! Ετσι θα απολυσει κοσμο ενδεχομενως, θα μειωσει τις προμηθειες του και θα αυξησει τις τιμες των προιοντων του, θα κλεινει τα φωτα οταν ο υπαλληλος αλλαζει δωματιο εργασιας κ.λ.π., κ.λ.π. Μεχρι και στο κο.......χαρτο στην τουαλετα θα βαλει πλαφόν χρησης!!! Διότι αν το μαγαζι αυτο περιμενει το τζοκερ για να ξεχρεωσει, δηλαδη μαζεμενα λεφτα απο άλλες πηγες χωρις να πειραξει τιποτε απο τα γυρω-γυρω ψηλά-ψηλά τοτε επαιξε κι εχασε!!!
Εκτος φυσικα κι αν ειχε προνοησει ο ιδιοκτητης του να υπαρχει μεγάλο αποθεματικο οποταν θα γινοντουσαν αλλοι υπολογισμοι αλλα και παλι θα γινοντουσαν περικοπες πιο περιορισμενες βεβαια!! π.χ. δεν θα εβαζε πλαφον στο χαρτι τουαλετας!!!

Οσο για την Ιαπωνια......αστο καλυτερα αυτοι ειναι σε εναν αλλο κοσμο, ΠΟΛΥ καλλιτερο απο τον ελληνικο!!!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 17-02-2010, 18:44
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκ πρωτης οψεως εχεις δικιο..... αλλα με μια δευτερη ανγνωση και σκεψη .....εχεις αδικο!!!!
Το καθε κρατος ειναι σαν ενα μαγαζι, μια επιχειρηση!! Οταν αυτο το μαγαζι π.χ. υπερχρεωθει θα κανει τα αδυνατα δυνατα για να ξεχρεωσει και να βγει απο την δυσκολη κατασταση! Ετσι θα απολυσει κοσμο ενδεχομενως, θα μειωσει τις προμηθειες του και θα αυξησει τις τιμες των προιοντων του, θα κλεινει τα φωτα οταν ο υπαλληλος αλλαζει δωματιο εργασιας κ.λ.π., κ.λ.π. Μεχρι και στο κο.......χαρτο στην τουαλετα θα βαλει πλαφόν χρησης!!! Διότι αν το μαγαζι αυτο περιμενει το τζοκερ για να ξεχρεωσει, δηλαδη μαζεμενα λεφτα απο άλλες πηγες χωρις να πειραξει τιποτε απο τα γυρω-γυρω ψηλά-ψηλά τοτε επαιξε κι εχασε!!!
Εκτος φυσικα κι αν ειχε προνοησει ο ιδιοκτητης του να υπαρχει μεγάλο αποθεματικο οποταν θα γινοντουσαν αλλοι υπολογισμοι αλλα και παλι θα γινοντουσαν περικοπες πιο περιορισμενες βεβαια!! π.χ. δεν θα εβαζε πλαφον στο χαρτι τουαλετας!!!

Οσο για την Ιαπωνια......αστο καλυτερα αυτοι ειναι σε εναν αλλο κοσμο, ΠΟΛΥ καλλιτερο απο τον ελληνικο!!!
+1200.......συντροφε γιωργο
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 17-02-2010, 20:05
Mexicanos Ο/Η Mexicanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ξυλόκαστρο-Πάτρα
Μoto: BMW R 1150 GS ADV-KAWASAKI KLR 600
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Έτσι όπως έχουν καταντήσει τους Έλληνες,όλοι έχετε δίκιο παιδιά,όλοι κατηγορείτε κάτι ή κάποιον,όλοι δεν γουστάρετε την πολιτική,όλοι δεν συμφωνείτε με την αδικία,όλοι τα έχετε βάλει με κάποιον τομέα κτλ..κτλ....κτλ..
Βρε παιδιά εκείνη τη μία και μοναδική στιγμή που έχετε τη δύναμη στα χέρια σας να περάσετε ένα μήνυμα............τι κάνετε???
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 17-02-2010, 20:11
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Ο Έλληνας έχει μάθει μόνο να παραπονιέται
Είμαστε ότι ψηφίζουμε ,αυτό είμαστε τίποτα άλλο


ΆΑΑ και κάτι άλλο ,πρέπει να κατεβούμε όλοι σε απεργία και να απαιτήσουμε σύνταξη στα 90 μόνο έτσι θα ησυχάσουμε !!!
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 17-02-2010, 21:39
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Θάπρεπε να κάνουμε ότι και το καλοκαίρι μετά τις πυρκαγιές στην Πελοπόννησο: Βουβή διαμαρτυρία στο Σύνταγμα όλων μας απλά ζητώντας από τους 300 εθνοπατέρες (τρομάρα τους) να πάρουν επιτέλους μέτρα και να δείξουν ήθος.
Οτι ψηφίζουμε είμαστε, αλλά μην κάνουμε και τους χαζούς! Ο καθένας μας έχει και διαφορετικό ρόλο. Αυτούς εκεί που πλουτίζουν επί γενεές στην πλάτη μας τους ψηφίσαμε για να βάλουν τη χώρα στο σωστό δρόμο.. και αποτύχανε.. και τώρα μας ζητάνε να ξανασφίξουμε το ζωνάρι! κι εμείς καταγινόμαστε αν φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι, αν χρειάζονται 6 ή 26 μέτρα για να ορθοποδήσει αυτή η χώρα. Πολιτικούς με ούμπαλα χρειαζόμαστε και όχι πολιτικούς ούμπαλα!! αλλά όπως έλεγε και το τραγουδάκι "απ την Κική και απ΄τον Κοκό ποιόν να διαλέξω?"
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 17-02-2010, 22:06
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Απεργίες με αφορμή τα νέα μέτρα, συμφωνείτε ή όχι ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Θάπρεπε να κάνουμε ότι και το καλοκαίρι μετά τις πυρκαγιές στην Πελοπόννησο: Βουβή διαμαρτυρία στο Σύνταγμα όλων μας απλά ζητώντας από τους 300 εθνοπατέρες (τρομάρα τους) να πάρουν επιτέλους μέτρα και να δείξουν ήθος.
Οτι ψηφίζουμε είμαστε, αλλά μην κάνουμε και τους χαζούς! Ο καθένας μας έχει και διαφορετικό ρόλο. Αυτούς εκεί που πλουτίζουν επί γενεές στην πλάτη μας τους ψηφίσαμε για να βάλουν τη χώρα στο σωστό δρόμο.. και αποτύχανε.. και τώρα μας ζητάνε να ξανασφίξουμε το ζωνάρι! κι εμείς καταγινόμαστε αν φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι, αν χρειάζονται 6 ή 26 μέτρα για να ορθοποδήσει αυτή η χώρα. Πολιτικούς με ούμπαλα χρειαζόμαστε και όχι πολιτικούς ούμπαλα!! αλλά όπως έλεγε και το τραγουδάκι "απ την Κική και απ΄τον Κοκό ποιόν να διαλέξω?"

Έχεις απόλυτο δίκιο
Το κέρατο μου
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Έρχονται τα νέα κρατικά αυτοκίνητα!!! zastava Χιούμορ 4 19-10-2009 23:13
Η νέα Mercedes E-Class με αισθητική Lorinser essel Αυτοκίνητο 6 16-10-2009 10:54
Το διαζύγιο βλάπει σοβαρά την υγεία, σύμφωνα με νέα έρευνα wolferin Διάφορα 7 29-07-2009 22:16
Όλυμπος - 1 από τα 7 νέα θαύματα του κόσμου!!!! riko46 Ελλάδα 5 17-05-2009 23:46
τα νέα μοντέλα της bmw για το 2009 GS_maniac Νέα μοντέλα BMW 6 23-01-2009 19:25


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!