GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 08-03-2012, 22:12
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

καλησπερα .....

εχω λιγο πανω απο 7000 χλμ πλεον στο GS 1200 μου,μοντελο 2011 με 1.5 χρονο ακομα εγγυηση της BMW

Το θεμα μου πλεον ,οπως κ πολλων ιδιοκτητων BMW εδω στη Θεσσαλονικη ,ειναι η αντιπροσωπεια μας που ειτε δεν μας εξυπηρετει σωστα κ υπευθηνα ειτε οι χρεωσεις της ειναι υπερβολικα υψηλες ειτε και τα 2 μαζι και οι καιροι ειναι δυσκολοι....και σκεφτομαι να μην τους δωσω ουτε ενα ευρω απο εδω και στο εξης !!!

εχω μιλησει με αλλο μηχανικο πολυ αξιο κ γνωστο για την εξαιρετικη δουλεια του στη θεσσαλονικη κ ειμαι ετοιμος να ''παρατησω'' τον Κυριο αντιπροσωπο κ να ξεκινησω εκει ολες της εργασιες που προβλεπονται για την συντηρηση τις μπεμπας μου.....

ο ανθρωπος εκτος του οτι τον εμπιστευομαι με κλειστα τα ματια μου ειπε πως ολα τα ανταλακτικα θα τα παιρνουμε απ τον αντιπροσωπο με τιμολογια κανονικα κ οι εργασιες θα γινονται με γνησια ανταλακτικα της BMW κ οτι ακριβως προβλεπει η ΒΜW βαση μανουαλ !

με διαβεβαίωσε οτι σε περιπτωση βλαβης που πρεπει να καλυφθει απο την BMW μεσω της εγγυησης υπαρχει νομος που εφοσον οι εργασιες γινονται με γνησια ανταλακτικα της BMW αγορασμενα απο την ΒMW ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ο αντιπροσωπος να μας καλυψει κανονικα την βλαβη κ εφοσον δεν το κανει θα βαλει ο εν λογω μηχανικος δικο του δικηγορο !

τι λετε παιδια ? το εχει κανει καποιος με μηχανακι εντος εγγυησης? να το ρισκαρω? αντε γιατι πολλα λεφτα δωσαμε σε καποιους που δεν το αξιζουν τελικα .......


ΥΓ: για οποιον δε θυμαται ας του θυμησω τη σχεσεις εχω με τον κυριο αντιπροσωπο ΕΔΩ http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B5%C...4%CE%B1-24707/

Last edited by xampos; 08-03-2012 at 22:17.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 08-03-2012, 22:22
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Μαθε να το συντηρεις κ να το φτιαχνεις-οσα μπορεις-μονος σου!ετσι κ λεφτα θα γλιτωσεις αφου αν ασχοληθεις θα δεις οτι κ για ανταλλακτικα τουλαχιστον κ τα πιο εμπιστα συνεργεια σε πιανουν λιγο...μ@λ@κ@,ασχολησου μονος λοιπον.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 08-03-2012, 22:28
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Απ την στιγμή που ο άνθρωπος είναι μηχανικός δεν υπάρχει θέμα με την εγγυήση!!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 09-03-2012, 10:19
Kosttis Ο/Η Kosttis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Γλυφάδα Αττικής
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 592
Προεπιλογή

Ως προς την υποχρέωση του επίσημου να σε καλύψει δεν έχει και άδικο!
Όταν όμως έχεις το μηχανάκι ακινητοποιημένο λόγω βλάβης και τρέχεις να βρείς το δίκιο σου (χωρίς να το βρήσκεις και άμεσα) είναι μεγάλη πίκρα!
Επίσης όταν μπορεί θεωρητικά ο εμπόρος να μεσολαβήσει στη μσμά για να καλύψει μια οριακή ή εκτός εγγύησης βλάβη, αν δεν είσαι "πελάτης" και ακόμα χειρότερα είσαι στη κόντρα δεν θα μπεί στο κόπο.

Είμαι στην ίδια κατάσταση με εσένα και έχω τις ίδιες σκέψεις! Τα παραπάνω είναι οι δικές μου αναστολλές!
Βέβαιως στην Αθήνα νομίζω πως οι επίσημοι είναι σε καλύτερο επίπεδο από αυτο που μας περιέγράψες για τον δικό σας.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 09-03-2012, 10:35
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

γιατι δεν πηγαινεις λαρισα,να κανεις και την βολτουλα σου
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 09-03-2012, 10:44
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Φιλε μου οντως ειναι πισω γκρεμος και εμπρος ρεμα. Το να το πας εξω ειναι μια καλη λυση αλλα αμα γινει η στραβη και ερθεις στην αναγκη της αντιπροσωπειας θα δυσκολευτεις.
Εγω στην θεση σου θα εκανα τα σερβις το Δεκεβρη που εχει εκπτωση και στα ανταλλακτικα αλλα και στην εργασια οποτε και πελατης θα μουν αλλα και λεφτα θα γλιτωνα. Ετσι και αλλιως ακομα 1.5 χρονο εχεις ποσα σερβις θα κανεις??? Ενα?? Δυο το πολυ!!! Εχεις κανει ηδη δυο.
Τωρα αμα τα εχεις παρει τοσο πολυ που δεν θες ουτε να τους βλεπεις καντα εξω και οτι γινει εγινε.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 09-03-2012, 13:15
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι δεν πηγαινεις λαρισα,να κανεις και την βολτουλα σου
τι λεει ο εκει αντιπροσωπος? εχω ακουσει καλουτσικα λογια ....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 09-03-2012, 13:30
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Μέτα την εγγύηση δηλαδή όταν λήξει τι θα κάνεις ? θα πας έξω για σέρβις ?αν ναι τότε πήγαινε από τώρα !θα είσαι κύριος της τσέπης σου αλλά προπαντός θα έχεις την ηρεμία σου αφού δεν θα χρειάζεται να μπλεξεις με δικηγόρους δηλαδή δεν θα μπεις στην ψυχοφθόρα αυτή διαδικασία του τι καλύπτει η αντιπροσωπία και τι όχι ! στο κάτω κάτω γιατί καταδικάζεις τη μηχανή σου ότι σε ενάμιση χρόνο θα σε αφήσει στο δρόμο ? πως ξερης ότι θα χαλάσει στα σίγουρα ?
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 09-03-2012, 13:52
xampos Ο/Η xampos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R 1200 GS 2011
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sid2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέτα την εγγύηση δηλαδή όταν λήξει τι θα κάνεις ? θα πας έξω για σέρβις ?αν ναι τότε πήγαινε από τώρα !θα είσαι κύριος της τσέπης σου αλλά προπαντός θα έχεις την ηρεμία σου αφού δεν θα χρειάζεται να μπλεξεις με δικηγόρους δηλαδή δεν θα μπεις στην ψυχοφθόρα αυτή διαδικασία του τι καλύπτει η αντιπροσωπία και τι όχι ! στο κάτω κάτω γιατί καταδικάζεις τη μηχανή σου ότι σε ενάμιση χρόνο θα σε αφήσει στο δρόμο ? πως ξερης ότι θα χαλάσει στα σίγουρα ?
δεν ειπα οτι θα χαλασει !!! οι πιθανοτητες του να χαλασει ειναι και οι λιγοτερες φυσικα αλλα ποτε δεν ξερεις !!

εννοειται πως ετσι κι αλλιως μετα την διετια της εγγυησης θα πηγαινα εξω για σερβις !!!

Last edited by xampos; 09-03-2012 at 13:53.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 10-03-2012, 11:29
squad Ο/Η squad βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Μoto: R1200GS'11 - Gilera vx125'05
Μηνύματα: 3,484
Προεπιλογή Απάντηση: σκεψεις για service ΕΚΤΟΣ αντιπροσωπειας....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι δεν πηγαινεις λαρισα,να κανεις και την βολτουλα σου
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
τι λεει ο εκει αντιπροσωπος? εχω ακουσει καλουτσικα λογια ....
απο οτι διαβαζω εδω μεσα ειναι καλος,ρωτα τους λαρισαιους καλυτερα να σου πουν.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εγχειρίδιο Service EvVas Τεχνικά θέματα διάφορα 5 26-05-2011 13:46
Καιρος για Service -- Its Time. sansiro.sugata Τεχνικά θέματα διάφορα 12 15-07-2010 22:40
service για την BMW μας...? paros Τεχνικά θέματα διάφορα 24 16-04-2010 18:31
ερωτησεις για service της gs1200adv athaneco Τεχνικά θέματα διάφορα 13 18-01-2010 10:44
Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες : Kανεις δε θα σε θυμαται για τις κρυφες σου σκεψεις... skippybi Πολιτισμός 2 30-01-2009 19:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!