GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-05-2012, 14:34
nokie Ο/Η nokie βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σκότωσε τον

Άκουσα χτες την εκπομπή του Στέφανου Χίου στο Κόντρα και δεν πίστευα στα αυτιά μου.
Από αυτά που έλεγε και ένας εισαγγελέας στο πάνελ, δεν έπρεπε να προφυλακιστεί.



ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙ Η ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΝ 49ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ 39ΧΡΟΝΟ ΣΕΣΗΜΑΣΜΕΝΟ ΡΟΥΜΑΝΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΔΡΑΣΤΗ ΣΤΗ ΣΠΑΡΤΗ;



Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα είναι:

ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ 5295 89.5%
ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙ 620 10.5%



Αν θέλετε μπορείτε να ψηφίσετε στο παρακάτω λινκ:
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙ Η ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΝ 49ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ 39ΧΡΟΝΟ ΣΕΣΗΜΑ
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-05-2012, 14:35
nokie Ο/Η nokie βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Ποιά είναι η γνώμη σας ;;;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 12-05-2012, 14:47
konstantinos2310 Ο/Η konstantinos2310 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: ktm 950 adventure
Μηνύματα: 897
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και να σιγουρευτούν οτι τον καθάρισε...........

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 12-05-2012, 15:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Οπλοφορουσε ο ρουμανος? Αν οχι.........
Αν ναι τι οπλο ειχε? μαχαιρι? πιστολι?
Ο θυτης με τι τον σκοτωσε? με μαχαιρι? με πιστολι? με τα χερια του τον εσπασε στο ξυλο?

Ολα αυτα, η διαφορα δλδ του εχοντα πιστολι απο τον εχοντα μαχαιρι κανει την διαφορα υπερ της ανωτερωτητας σε ''δυναμη'' του πρωτου στον ανακριτη κσι στο δικαστηριο.
Ειχε μαχαιρι ο ενας και μαχαιρι ο αλλος ¨η πιστολια και οι δυο? αν αποδειχτει οτι το θυμα επιτεθηκε με σκοπο να σκοτωσει τοτε ο θυτης ηταν σε νομιμη αμυνα.
Μαχαιρι ο θυτης και αοπολος ο αλλος? και ουτω καθεξης.......

Ολα αυτα οριζουν αν ο θυτης ηταν σε νομιμη αμυνα, αν κατειχε νομιμα το οπλο με αδεια οπλοχρησιας σε περιπτωση πιστολιου, "η ειχε νομιμη κατοχη σε περιπτωση κυνηγετικου οπλου.....και απο ολα αυτα, αλλα και αλλα, αποφασιζεται αν θα προφυλακιστει και παει κατηγορουμενος για φονο ¨η οχι.

Τι συνεβηκε σε αυτην την περιπτωση?

Εχουμε αστυνομικους και δικηγορους στο φορουμ που μπορουν να μας πουν περισσοτερα.

επειδη εχω πεσει θυμα ληστειας μεσα στο ιδιο μου το σπιτι κι ενοσον ημουν μεσα κοιμομενος εγω και η οικογενεια μου (με ενα παιδι 5 χρονων τοτε) κι επειδη τον κλεφτη τον επιασαν και ομολογησε την πραξη του στο δικαστηριο οπου ειχα παει μαρτυρας κατηγοριας, οσον αφορα το ατομο μου, εχω να πω οτι......αν ξυπνουσα κι εβλεπα αυτη την μινιατουρα που ειδα στο δικαστηριο ισως δεν κρατιομουνα τον σκοτωνα επιτοπου τον φορτωνα στο πορτ μπαγκαζ και τον πεταγα στην Αθηνων-Σουνιου καπου. Αν παλι κρατουσε καποιο οπλο τοτε θα το σκεπτομουνα δυο φορες με ιδιες παντα τασεις δολοφονιας απο μερους μου αν κρατουσε μαχαιρι κι οχι πιστολι.....
Αλλα νομιζω οτι τελικα θα επικρατουσε η λογικη σε καθε περιπτωση του να σωσω οτι μπορω και κυριως την ακεραιοτητα της κορης μου που κοιμοταν και της συζυγου.......

σ.σ. ο χιος απο οτι καταλαβα δεν ειπε τιποτα για τις παραπανω περιπτωσεις........
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 12-05-2012, 15:17
nokie Ο/Η nokie βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Τα είπε όλα αυτά. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις την αλήθεια.Ο δράστης ισχυρίζεται απ' ότι άκουσα σε άλλο κανάλι οτι ήταν δυο οι δράστες και ο άλλος που την κοπάνησε ήταν οπλισμένος.Επίσης λέει οτι τους πυροβόλησε για εκφοβισμό από τα 25 μέτρα.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 12-05-2012, 15:20
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπλοφορουσε ο ρουμανος? Αν οχι.........
Αν ναι τι οπλο ειχε? μαχαιρι? πιστολι?
Ο θυτης με τι τον σκοτωσε? με μαχαιρι? με πιστολι? με τα χερια του τον εσπασε στο ξυλο?

Ολα αυτα, η διαφορα δλδ του εχοντα πιστολι απο τον εχοντα μαχαιρι κανει την διαφορα υπερ της ανωτερωτητας σε ''δυναμη'' του πρωτου στον ανακριτη κσι στο δικαστηριο.
Ειχε μαχαιρι ο ενας και μαχαιρι ο αλλος ¨η πιστολια και οι δυο? αν αποδειχτει οτι το θυμα επιτεθηκε με σκοπο να σκοτωσει τοτε ο θυτης ηταν σε νομιμη αμυνα.
Μαχαιρι ο θυτης και αοπολος ο αλλος? και ουτω καθεξης.......

Ολα αυτα οριζουν αν ο θυτης ηταν σε νομιμη αμυνα, αν κατειχε νομιμα το οπλο με αδεια οπλοχρησιας σε περιπτωση πιστολιου, "η ειχε νομιμη κατοχη σε περιπτωση κυνηγετικου οπλου.....και απο ολα αυτα, αλλα και αλλα, αποφασιζεται αν θα προφυλακιστει και παει κατηγορουμενος για φονο ¨η οχι.

Τι συνεβηκε σε αυτην την περιπτωση?

Εχουμε αστυνομικους και δικηγορους στο φορουμ που μπορουν να μας πουν περισσοτερα.

επειδη εχω πεσει θυμα ληστειας μεσα στο ιδιο μου το σπιτι κι ενοσον ημουν μεσα κοιμομενος εγω και η οικογενεια μου (με ενα παιδι 5 χρονων τοτε) κι επειδη τον κλεφτη τον επιασαν και ομολογησε την πραξη του στο δικαστηριο οπου ειχα παει μαρτυρας κατηγοριας, οσον αφορα το ατομο μου, εχω να πω οτι......αν ξυπνουσα κι εβλεπα αυτη την μινιατουρα που ειδα στο δικαστηριο ισως δεν κρατιομουνα τον σκοτωνα επιτοπου τον φορτωνα στο πορτ μπαγκαζ και τον πεταγα στην Αθηνων-Σουνιου καπου. Αν παλι κρατουσε καποιο οπλο τοτε θα το σκεπτομουνα δυο φορες με ιδιες παντα τασεις δολοφονιας απο μερους μου αν κρατουσε μαχαιρι κι οχι πιστολι.....
Αλλα νομιζω οτι τελικα θα επικρατουσε η λογικη σε καθε περιπτωση του να σωσω οτι μπορω και κυριως την ακεραιοτητα της κορης μου που κοιμοταν και της συζυγου.......

σ.σ. ο χιος απο οτι καταλαβα δεν ειπε τιποτα για τις παραπανω περιπτωσεις........

εγω γιατι ειμαι εδω...........
αφου ξερεις οτι εχω τα κλειδια του παραδεισου........
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 12-05-2012, 15:21
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

οταν μας την ειχαν πεσει μεσα στο σπιτι μας πριν χρονια,ενας γειτονας που ηταν στην αντιτρομοκρατικη μου ειχε πει το εξεις απλο "αμα τον καταφερεις και τον βγαλεις απο τη μεση πετα τον απο το μπαλκονι στο δρομο,κανεις δε θα ψαξει το γιατι αμα ειναι σεσημασμενος".....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 12-05-2012, 15:47
point zero Ο/Η point zero βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Αιγιο
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

τελικα μπαινει ο καθε ενας στο σπιτι μας και μετα εμεις πρεπει να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε Ελεφαντες !!!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 12-05-2012, 15:56
konstantinos2310 Ο/Η konstantinos2310 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: ktm 950 adventure
Μηνύματα: 897
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω γιατι ειμαι εδω...........
αφου ξερεις οτι εχω τα κλειδια του παραδεισου........
είσαι ΘΕΟΣ...............!!!

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 12-05-2012, 15:58
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ψηφοφορία για το αν έπρεπε να προφυλακιστεί αυτός που σ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinos2310 Εμφάνιση μηνυμάτων
είσαι ΘΕΟΣ...............!!!

Απλά συνεργάτης του...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προφυλακίστηκε γιατί σκότωσε το Ρουμάνο κλέφτη lgs Ελλάδα 12 13-05-2012 11:32
Τρία χρόνια φυλάκιση σε επιχειρηματία για οφειλές στο Δημόσιο GeorgeP Επικαιρότητα 21 24-11-2011 19:56
Στη φυλακή γιατί σκότωσε τον κλέφτη !!! Arkas Ελλάδα 102 13-04-2011 12:38
Αντί για ζαρκάδι σκότωσε τον φίλο του agrats Επικαιρότητα 13 03-03-2011 00:24
Ενας 42χρονος σκότωσε την 80χρονη μάνα του για λίγα ευρώ MARK Επικαιρότητα 3 02-03-2010 16:45


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!