GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 13-05-2011, 13:56
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος σε πειραξε παλικαρι μου? ΑΑΑΑ να σας ζησει και ο μικρος....

Να΄σαι καλά Σωκράτη! Ευχαριστώ! αφού με ξέρεις τώρα!
Η πράσινη διμοιρία με χαλάει... και δυστυχώς με δικαιώνει.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 13-05-2011, 14:00
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε πληροφορώ... ότι αν ψάξεις εις βάθος... θα διαπιστώσεις ότι ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα προβλήματα αυτής της χώρας... οφείλονται στην ανύπαρκτη παιδεία!!!
Το ίδιο λέμε Κώστα, όπως κι ο yns. Κατάφεραν να διαλύσουν την παιδεία, τη σχολική και γενικά, με πρότυπα ξένα προς εμάς, με κατασκευή ειδώλων φτηνών, με την προώθηση του νεποτισμού, του ρουσφετιού κι όλων των κακών της μοίρας μας.

Αλλά εμένα όλο αυτό που συμβαίνει τώρα μου δείχνει πως διανύουμε το τελευταίο στάδιο του σχεδίου της υποδούλωσής μας, πνευματικής κι υλικής. Αυτό εννοώ λέγοντας μεγάλη εικόνα.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 13-05-2011, 14:06
zant Ο/Η zant βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: eleysina
Μoto: 1200 gs
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Ας αφήσουμε την καραμέλα παιδεία και παιδεία .... Οκ, υπαρχει πρόβλημα-μην το αναμασάμε συνέχεια
Πάντως και στην Γαλλία(μια και αναφέρθηκε)που έχει παιδεία, καίνε τα κτήρια μαζί με τους αράπηδες μέσα.
Άρα, δεν μας φταίει ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΈΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ η (πραγματικά) έλλειψη παιδείας.
Φταίνε αυτοί που βάζουν τα αναρχοκουμουνάκια και τα Αλβανάκια να κατεβαίνουν στις πορείες για να εκτονόνονται.
Εκεί πέφτουν και τίποτα ψιλές(ή χοντρές) και ανοίγει και κανένα κεφάλι.
με τόσα που γίνονται κάθε μέρα, λίγα είναι τα ανοιγμένα κεφάλια.
Τι να κάνουμε;;;;;
Παράπλευρες απώλειες
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 13-05-2011, 14:13
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Αυτά παθαίνεις άμα βλέπεις πολλές αμερικανικές ταινίες,
βλάπτουν σοβαρά....
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 13-05-2011, 14:16
kostastenere Ο/Η kostastenere βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athina
Μoto: ktm 990 adventure s
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δεν ξερει...,δεν υπαρχει κανονας για την εμφανιση των αναρχικων!
τωρα βεβαια οταν γινεται της πoυτανας δεν αποκλειω να φαει και καποιος κακομοιρης καμια αδεσποτη...!αλλα χωρις προθεση πιστευω!
ασε που θεωρω οτι οποιος θελει μπορει να γλιτωσει το μπλεξιμο σε επεισοδια ειτε αυτα ειναι σε γηπεδα,ειτε σε πορειες ειτε οπουδηποτε!
Καλά φαντάζομαι για αδεσποτη σφαιρα μιλάς!!!!!!!!!!!!!!!!! και το χαμόγελο δίπλα φαντάζομαι πως είναι ειρωνικό!!!! Πρόθεση υπάρχει τις περισσότερες φορές αφού οι ματατζίδες δρουν σαν ντοπαρισμένοι!!!!. Και πώς καταφέρνεις να ξεχωρίσεις τους αναρχοαριστερούς δεν μπορώ να καταλάβω>> Γιατί, άλλο μπάχαλοι και χουλιγκάνια, άλλο ασφαλίτες (που υπάρχουν πολλοί από αυτους που προκαλούν επισόδεια) και άλλο αναρχοαριστεροί!!!!!! Το θέμα είναι πως τίποτα δεν δικαιολογεί την βία από όργανα τις τάξης και ευχομαι να μην χρειαστεί ποτέ να το νιώσεις στο πετσί σου!!!!!!!!!!!!! Τα όργανα συλλαβμάνουν και οι δικαστές δικάζουν! Έχουν γεμίσει οι δρόμοι δικαστές DRED και σερίφιδες....

ΑΑΑ και δεν είναι τόσο ευκολο πάντα να γλυτώσεις τα επισόδεια, τα δακρυγόνα εξαπλώνονται γρήγορα.....
Αυτά

Last edited by kostastenere; 13-05-2011 at 14:23.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 13-05-2011, 14:17
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zant Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας αφήσουμε την καραμέλα παιδεία και παιδεία .... Οκ, υπαρχει πρόβλημα-μην το αναμασάμε συνέχεια
Πάντως και στην Γαλλία(μια και αναφέρθηκε)που έχει παιδεία, καίνε τα κτήρια μαζί με τους αράπηδες μέσα.
Άρα, δεν μας φταίει ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΈΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ η (πραγματικά) έλλειψη παιδείας.
Φταίνε αυτοί που βάζουν τα αναρχοκουμουνάκια και τα Αλβανάκια να κατεβαίνουν στις πορείες για να εκτονόνονται.
Εκεί πέφτουν και τίποτα ψιλές(ή χοντρές) και ανοίγει και κανένα κεφάλι.
με τόσα που γίνονται κάθε μέρα, λίγα είναι τα ανοιγμένα κεφάλια.
Τι να κάνουμε;;;;;
Παράπλευρες απώλειες
Μακάρι να μοιάζαμε στο 1% στη Γαλλία, και αλλα πολλά κράτη... θα είμασταν γύρω στο 200% καλύτεροι απ΄ότι είμαστε τώρα... κι ας υπήρχαν κάποια μεμονωμένα γεγονότα...
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 13-05-2011, 14:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
.................................................... Η κουβέντα σε αυτό και στο διπλανό θέμα γίνεται για την "βάναυση συμπεριφορά σε βάρος πολίτη". Δεν το λέω εγώ, αλλά αυτοί που τους έθεσαν σε διαθεσιμότητα. Ή κάνω λάθος; Αν ναι διορθώστε με..
.....................................................................................................
για ποιον πολιτη μιλαμε?
Για τον 31χρονο αιωνιο φοιτητη, με τα αρβυλα (με 22 βαθμους) που βαραγε (ισως δεν ξερουμε), που εριχνε πετρες και μολοτωφ (ισως δεν ξερουμε), που μαλλον ουτε φανταρος δεν εχει παει (αιωνιος φοιτητης) και που ξανα-μαλλον καιει ελληνικες σημαιες?
Αν μιλαμε γιαυτον τον ''πολιτη'' τοτε εγω θεωρω οτι μιλαμε για εναν αναρχικο πολιτη που σκοπο της ζωης του ειναι η συγκρουση με την αστυνομια ''καλυπτομενος'' πισω απο την ιδιοτητα του φοιτητη!!! του αιωνιου φοιτητη να ξηγιουμαστε!!!

για δειτε εδω τι γινεται στην Γερμανια οταν νομοταγεις πολιτες (πραγματικοι πολιτες και ''αιωνιοι αναρχοαυτονομοι φοιτητες) το παιζουν ξυπνιοι

εδω τα αλογα
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 13-05-2011, 14:35
kostastenere Ο/Η kostastenere βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: athina
Μoto: ktm 990 adventure s
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Τα αρβυλα τι ρόλο βαράνε???????????????? Δηλαδή τώρα θα χαρακτηρίσουμε έναν άνθρωπο από τις στυλιστικές τους επιλογές??????? Και αν είναι αιώνιος φοιτητής τι με νοιαζει και τι σε νοιάζει???? Καλά το άλλο με τον στρατό να μην το σχολιάσω,το άλλο με τις παιδικές κατασκηνώσεις χωρίς οργάνωση το ξέρεις????? Δηλαδή να φτίαξουμε φούρνους και να πετάμε ανθρώπους μέσα όπως κανανε και οι Φίλοι μας οι Γερμανοί....και τα κριτήρια:: στυλ,πόσα χρόνια του πήρε να τελειώσει τη σχολή,φαντάρος πήγε?????????????????

Σε κανένα να μην τύχει αυτό που έτυχε στο παλικάρι ήτε είχε παρανομίσει ήτε όχι..... Σε λίγο θα ζητήσουνε να κόβουν τα χέρια των ληστών όπως κάναν κάποτε στο μεσαίωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 13-05-2011, 14:50
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Δεν απαντάω σε ανθρώπους που κρίνουν τον συνάνθρωπο από την εξωτερική εμφάνιση και από το γεγονός ότι συμμετείχε σε μια πορεία χωρίς να έχουν άλλες αποδείξεις παρά μόνο εικασίες. Και δεν δικαιολογώ το ξύλο σαν μέθοδο Αστυνόμευσης.

Προσωπικά τα μαλλιά τα έκοψα όταν άρχισα τις κλινικές στη σχολή και αρβύλες φοράω ακόμα καμιά φορά. Α, έχω και τρύπες στ'αυτιά! Και τατουάζ... Και άκουγα και χέβυ μέταλ μουσική.. Και όταν οδηγούσα τσόπερ είχα κρεμάσει το πορτοφόλι σε αλυσίδα!! ΕΓΚΛΗΜΑ!!!Μάλλον πρέπει να πάω μόνος μου στο αστυνομικό μέγαρο να με δείρουν...
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 13-05-2011, 15:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Φωτογραφίες από τα επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostastenere Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα αρβυλα τι ρόλο βαράνε???????????????? Δηλαδή τώρα θα χαρακτηρίσουμε έναν άνθρωπο από τις στυλιστικές τους επιλογές??????? Και αν είναι αιώνιος φοιτητής τι με νοιαζει και τι σε νοιάζει???? Καλά το άλλο με τον στρατό να μην το σχολιάσω,το άλλο με τις παιδικές κατασκηνώσεις χωρίς οργάνωση το ξέρεις????? Δηλαδή να φτίαξουμε φούρνους και να πετάμε ανθρώπους μέσα όπως κανανε και οι Φίλοι μας οι Γερμανοί....και τα κριτήρια:: στυλ,πόσα χρόνια του πήρε να τελειώσει τη σχολή,φαντάρος πήγε?????????????????

Σε κανένα να μην τύχει αυτό που έτυχε στο παλικάρι ήτε είχε παρανομίσει ήτε όχι..... Σε λίγο θα ζητήσουνε να κόβουν τα χέρια των ληστών όπως κάναν κάποτε στο μεσαίωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν απαντάω σε ανθρώπους που κρίνουν τον συνάνθρωπο από την εξωτερική εμφάνιση και από το γεγονός ότι συμμετείχε σε μια πορεία χωρίς να έχουν άλλες αποδείξεις παρά μόνο εικασίες. Και δεν δικαιολογώ το ξύλο σαν μέθοδο Αστυνόμευσης.

Προσωπικά τα μαλλιά τα έκοψα όταν άρχισα τις κλινικές στη σχολή και αρβύλες φοράω ακόμα καμιά φορά. Α, έχω και τρύπες στ'αυτιά! Και τατουάζ... Και άκουγα και χέβυ μέταλ μουσική.. Και όταν οδηγούσα τσόπερ είχα κρεμάσει το πορτοφόλι σε αλυσίδα!! ΕΓΚΛΗΜΑ!!!Μάλλον πρέπει να πάω μόνος μου στο αστυνομικό μέγαρο να με δείρουν...
Απαντω και στους δυο σας μαζεμενα μιας και εν κρυπτον (χωρις την παραθεση των δικων μου ποστς) αναφερεστε σε εμενα,
μπορει οι στυλιστικες προτιμησεις του καθενος να ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του αλλα κι εμενα ειναι δικαιωμα μου να κανω ενδυματολογικους συνειρμους οταν μια συγκεκριμενη ενδυμασια αφορα συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων που σκοπο της εχει την εκνομη βια!!!! Τα αρβυλα ειναι στην μοδα σημερα στα σαλονια αλλα ειναι και μεσον προστασιας κι ασκηση βιας εν μεσω επεισοδιων στο συνταγμα και στα εξαρχεια.
Δικαιωμα μου ειναι οταν οι συνειρμοι αυτοι συνδυαζονται με αρβυλα εν μεσω επεισοδιων!! Εχετε δει κανεναν απο δαυτους να κανει τραμπουκισμους με σκαρπινια?

Παμε στο ''αιωνιος φοιτητης'' και ''στρατιωτικη θητεια'', δικαιωμα μου ειναι λοιπον να κατακρινω και να χλευαζω ανθρωπους οι οποιοι στα 31 τους κανονικα θα επρεπε να τρεφουν την οικογενεια τους ¨η να πληρωνουν το ξενοδοχειο για να πηδανε την γκομενα τους αλλα αντ'αυτου συμετεχουν/δημιουργουν επεισοδια εναντια σε αυτους οι οποιοι πασχιζουν για το ψωμι της οικογενειας τους (¨η το ξενοδοχειο) ειτε διαδηλωνοντες νομιμως ειτε δουλευοντες στα μαγαζια τους νομιμως!!
Δικαιωμα μου ειναι να να κατακρινω και να χλευαζω ανθρωπους που ηθελημενα παραμενουν ''φοιτητες'' αφου ποτε δεν θελησαν να αποφοιτησουν για να εκμεταλευτουν τα προνομια ενος φοιτητη, χρηματικα, κοινωνικα και πολιτικα τα οποια επιβαρυνουν εμενα!
Δικαιωμα μου ειανι να κατακρινω και να χλευαζω ανθρωπους οι οποιοι εκ συνειδησεως δεν θελουν αν υπηρετησουν την πατριδα απαξιωνοντας την με αυτον τον τροπο και καιγοντας την σημαια της επιπροσθετως!!!
Και τελος, δικαιωμα μου ειναι να θελω να βλεπω σπασμενα τα κεφαλια ολων αυτων των παραπανω οταν μαζι με τα παραπανω καταστρεφουν ανθρωπους και περιουσιες, προξενουν βια στα γηπεδα(οι ιδιοι ειναι) που παω με το παιδι μου..... στο ονομα των οποιων αναρχοαυτονομων πεποιθησεων τους!

Ελπιζω να εγινα αντιληπτος!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τρεις νεκροί από το κρύο στο κέντρο της Αθήνας! gsmaniac Ελλάδα 51 16-03-2011 01:07
Σφυγμομέτρηση στο κέντρο της Αθήνας... CPretenteriS Χιούμορ 6 04-02-2011 21:23
3 νεκροί από τις ταραχές στο κέντρο της Αθήνας! Arkas Επικαιρότητα 33 06-05-2010 09:52
Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα) christosms Τι μας έτυχε 81 13-04-2010 23:34
Επίθεση σε τράπεζες και καταστήματα από ομάδα νεαρών στο κέντρο της Αθήνας wolferin Επικαιρότητα 4 08-10-2009 16:58


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!