GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #261  
Παλιό 23-10-2013, 12:45
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
....



Σας έλειψε!?!!!?!?!??
Γεια σου Γιώργη... άτρωτε!!!!!!
Reply With Quote
  #262  
Παλιό 23-10-2013, 12:45
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων


Οι αλλαγες Φιλε Βασιλη (Vpentza), - διοτι αν κι εχουμε ''αρπαχτει'' πολλες φορες παντα θεωρησαι Φιλος οπως επισης και ο εταιρος απο την Ν.Σμυρνη καπαδοκης ΣΟΥ, κι οχι ΜΟΥ - ειναι αυτες οι παραπανω δλδ σιωπη/σιωπηλη αποχωρηση μελων που δεν τους ενδιαφερουν μονο τα λαδοξιδα, μεχρι....... να δουμε ποτε.

Να σου πώ την αλήθεια κι εγώ δεν κατάλαβα ποτέ κι ούτε μπόρεσα να ψυχολογήσω τι σε ενόχλησε στον τρόπο εξώφλησης του λογαριασμού της ΔΕΗ.
Reply With Quote
  #263  
Παλιό 23-10-2013, 14:43
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο, επιμένεις να παραποιείς, παρ' όλο που διευκρινίστηκε το θέμα.

Όταν λέει ο Ηλίας πως "μαζευτήκανε εδώ οι έξυπνοι", γιατί να εννοεί ντε και καλά την διαχείριση και όχι εμένα ή κάποιον άλλον ας πούμε;;;;
Αντιστοίχου πνεύματος δε και η δική μου απάντηση;;;
Πουθενά δεν άφησα να εννοηθεί ότι αναφέρεστε στην διαχείρηση, θεώρησα και θεωρώ ακόμα ότι αναφέρεστε σε μία "μερίδα" που με τα γραπτά της χαρακτηρίζει το φόρουμ.
Εγώ έχω πρόβλημα με την "μερίδα" και όχι με το δικό σας λογοπαίγνιο. Αν έχω ερμηνεύσει λάθος ζητώ συγνώμη για την ερμηνεία αλλά όχι για την θέση μου (το γεγονός ότι υπάρχουν μέλη που με τα γραπτά τους χαρακτηρίζουν πολιτικά το φόρουμ).

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης εσύ ειδικά, ως παλαιότερος, γνωρίζεις για τις καλές σχέσεις που έχω με τον Νίκο και τον Δημήτρη. Θεωρείς πως είμαι κρυψίνους, θρασύδειλος ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο;;;; Αν είχα κάποιο θέμα μαζί τους, θα ντρεπόμουν να τους το πω;;; Επίσης, είναι τουλάχιστον άκομψο, να "υπερασπίζεσαι" με τέτοιον τρόπο την διαχείριση. Δεν θέλει πολύ να περάσει από το μυαλό κάποιων κακοπροαίρετων πως είσαι βαλτός. Ούτε νομίζω πως άνθρωποι σαν τον Νίκο έχουν ανάγκη από δεκανίκια.

Παρ' όλα αυτά, εκλαμβάνω την παρέμβασή σου, ως "υπερβάλλοντα ζήλο" και επειδή γενικά σε εκτιμώ, θα ήθελα να σταματήσει εδώ αυτή η παρεξήγηση.
Υπερασπίζομαι την διοίκηση ; ίσα ίσα που έχω παράπονο γιατί στην λογική του παρεμβαίνουμε όσο γίνεται λιγότερο άφησαν να ξεφύγουν τα πράγματα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα...

"Χαρακτήρ ανδρός εκ λόγου γνωρίζεται". Τάδε έφη Μένανδρος.

1. Δεν νομίζω να κρύφτηκε κανείς από το φόρουμ, εκτός φυσικά από αυτούς που έπρεπε να κρυφτούν. Αυτό έγινε γενικότερα, όπως παρατηρείτε, σε όλο τον δημόσιο βίο.
2. Αν έστω και ένας, δεν κατάλαβε τον λόγο που έπρεπε να είμαι ιδαιτέρως αιχμηρός απέναντι στην δόλια και εγκληματική συμπεριφορά ορισμένων... θα παραδοθούν ιδιαίτερα φροντιστήρια, αι εγγραφαί ήρχισαν!!
3. Η ευθιξία κάποιων περιορίστηκε στην μία πλευρά και ΑΥΤΟ είναι το ύποπτο. Όχι οποιαδήποτε ταμπέλα του φόρουμ. Αν είχε ταμπέλα το φόρουμ δεν θα ήμουν (και αρκετοί άλλοι είμαι σίγουρος) εδώ.
4. Η εικόνα του φόρουμ, εξαρτάται από την στάση των συμμετεχόντων σε όλα τα θέματα. Από κράνη και σκύλους, μέχρι ψεκασμών... αέρος ή τροφοδοσίας καυσίμου!!!

Εμένα λοιπόν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, που κάποιοι "κατακεραυνώσατε" την λεκτική μου συμπεριφορά, χωρίς έστω ΜΙΑ παραίνεση σε όσους ξεκίνησαν τις προκλήσεις. Εσείς λοιπόν θέλετε να βάλετε ταμπέλες στο φόρουμ, αλλά τι να κάνουμε... δεν πρόκειται να αλωνίζετε κατά βούληση εδώ μέσα.
Το άλλοθι περί μοτοφόρουμ, δεν στέκει, όπως ποτέ μέχρι τώρα δεν στάθηκε σε πάμπολλες περιπτώσεις.

Θεωρώ περιττό να επαναλάβω την διάθεση και εκτίμηση μου για το φόρουμ. Όπως κάθε ισορροπημένος άνθρωπος, αν δεν μου αρέσει, φεύγω κι αν κάτι δεν μου αρέσει δεν το διαβάζω. Αν κάποιοι νοσταλγούν την χωροφυλακή... οι κατατακτήριες εξετάσεις είναι σε άλλο κτίριο.

Και κάτι τελευταίο.
Δεν χρειάζονται επεξηγήσεις και συνόψεις. Ο Νίκος εκφράστηκε και κάλυψε όλους όσους μας αρέσει ο χώρος. Με την άνεση του admin, άγγιξε και την λεπτότερη πλευρά του φόρουμ, την συγκινησιακή, κάτι που προσωπικά με ευχαρίστησε. Κάθε επαναφορά και αναμάσημα, αφήνεται στην κρίση όλων μας.
Reply With Quote
  #264  
Παλιό 23-10-2013, 14:43
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

εάν δεν είναι δόκιμο να διαβάσω δημόσια τις τυχούσες αλλαγές, pls PM me....
χρησιμοποιώ το "σημερινά μνμ", χάνω κάτι από τα live update ?
Reply With Quote
  #265  
Παλιό 23-10-2013, 14:47
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ θα ρωτήσω, έχουμε ή δεν έχουμε καλύτερη εικόνα τις τελευταίες μέρες ;
ρε σταυρο μου λεμε να ηρεμήσουμε και δεν το αφηνουμε........Τι το ξανά ανεβασες?? Μπηκαν παλι και αρχισαν τις μανουβρες με τα γκαζαδικα και με οτι πλεουμενο υπαρχει*.....




*αυτο ηταν για τον φιλο μας τον κρητικο.....

Αστο να ησυχάσει. ......!!!!
Reply With Quote
  #266  
Παλιό 23-10-2013, 15:15
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Πουθενά δεν άφησα να εννοηθεί ότι αναφέρεστε στην διαχείρηση, θεώρησα και θεωρώ ακόμα ότι αναφέρεστε σε μία "μερίδα" που με τα γραπτά της χαρακτηρίζει το φόρουμ.
Εγώ έχω πρόβλημα με την "μερίδα" και όχι με το δικό σας λογοπαίγνιο. Αν έχω ερμηνεύσει λάθος ζητώ συγνώμη για την ερμηνεία αλλά όχι για την θέση μου (το γεγονός ότι υπάρχουν μέλη που με τα γραπτά τους χαρακτηρίζουν πολιτικά το φόρουμ).


Τα γραπτά των μελών θα χαρακτήριζαν το φόρουμ, αν δεν είχαν αντίλογο.



Υπερασπίζομαι την διοίκηση ; ίσα ίσα που έχω παράπονο γιατί στην λογική του παρεμβαίνουμε όσο γίνεται λιγότερο άφησαν να ξεφύγουν τα πράγματα.

Αλήθεια, πότε ξέφυγαν τα πράγματα;;;
Όταν αφέθηκαν χωρίς αντίλογο μήπως;;;
Για θυμήσου τον άλλον με το φλιτάρισμα. Αν δεν τον κράζαμε (κι εσύ μαζί) από νωρίς, που θα φτάναμε σε λίγους μήνες;;
Είναι ευθύνη της διαχείρισης να λογοκρίνει;!;!;!;!;
Δεν είναι προσφορότερο τα μέλη να κρατούν το επίπεδο σε υψηλότερες κλίμακες;;

Μην αγχώνεσαι. Δεν έγινε και τίποτε φοβερό με λίγο κράξιμο. Την αξία του πολιτισμού μας υπερασπιστήκαμε, πληρώνοντας με το νόμισμα που καταλαβαίνουν.
Reply With Quote
  #267  
Παλιό 23-10-2013, 16:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου πώ την αλήθεια κι εγώ δεν κατάλαβα ποτέ κι ούτε μπόρεσα να ψυχολογήσω τι σε ενόχλησε στον τρόπο εξώφλησης του λογαριασμού της ΔΕΗ.
οταν παμε για καφε ¨η βρεθουμε, καλυτερα, να γραφουμε κμ παρεα -οπως τοτε, τις πρωτες ημερες της ανεργιας μου αν θυμασαι.....εγω δεν ξεχνω αυτη την συμπαρασταση - θα σου εξηγησω και για την ΔΕΗ και για τις αυτοκτονιες αλλα και οτι αλλο θελησεις......; παντα το προσωπο με προσωπο ειναι καλυτερα απο το γραψιμο....)
Reply With Quote
  #268  
Παλιό 23-10-2013, 16:30
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια, πότε ξέφυγαν τα πράγματα;;;
Όταν αφέθηκαν χωρίς αντίλογο μήπως;;;
Για θυμήσου τον άλλον με το φλιτάρισμα. Αν δεν τον κράζαμε (κι εσύ μαζί) από νωρίς, που θα φτάναμε σε λίγους μήνες;;
Είναι ευθύνη της διαχείρισης να λογοκρίνει;!;!;!;!;
Δεν είναι προσφορότερο τα μέλη να κρατούν το επίπεδο σε υψηλότερες κλίμακες;;

Μην αγχώνεσαι. Δεν έγινε και τίποτε φοβερό με λίγο κράξιμο. Την αξία του πολιτισμού μας υπερασπιστήκαμε, πληρώνοντας με το νόμισμα που καταλαβαίνουν.
Δεν μιλάμε για το ίδιο ακριβώς πράγμα Γιάννη,

Το φόρουμ τον τελευταίο καιρό ήταν ΠΙΟ ΠΟΛΥ πολιτικό παρά αυτό που πρέπει να είναι, η δοσολογία πρέπει πάντα να είναι σωστή για να έχει επιτυχία. Θες η εποχή, θες το είδος της κουβέντας, θες ο "εκρηκτικός" χαρακτήρας κάποιων, έδωσε ένα ύφος διαφορετικό από αυτό που εγώ τουλάχιστον θέλω.
Να μην γράψω την γνώμη μου; να πάρω σιωπηλά το κράνος μου και να φύγω ; Εγώ νιώθω ότι έχω υποχρέωση να το πω, μια διαπίστωση κάνω που μπορεί να είναι και λάθος δεν απαιτώ τίποτα, άλλοι έχουν την ευθύνη να την αξιολογήσουν και αναλόγως να πράξουν όπως αυτοί νομίζουν καλύτερα έχοντας εκ θέσεως και καλύτερη εικόνα του συνόλου.

Last edited by frits; 23-10-2013 at 16:34.
Reply With Quote
  #269  
Παλιό 23-10-2013, 16:48
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μιλάμε για το ίδιο ακριβώς πράγμα Γιάννη,

Το φόρουμ τον τελευταίο καιρό ήταν ΠΙΟ ΠΟΛΥ πολιτικό παρά αυτό που πρέπει να είναι, η δοσολογία πρέπει πάντα να είναι σωστή για να έχει επιτυχία. Θες η εποχή, θες το είδος της κουβέντας, θες ο "εκρηκτικός" χαρακτήρας κάποιων, έδωσε ένα ύφος διαφορετικό από αυτό που εγώ τουλάχιστον θέλω.
Να μην γράψω την γνώμη μου; να πάρω σιωπηλά το κράνος μου και να φύγω ; Εγώ νιώθω ότι έχω υποχρέωση να το πω, μια διαπίστωση κάνω που μπορεί να είναι και λάθος δεν απαιτώ τίποτα, άλλοι έχουν την ευθύνη να την αξιολογήσουν και αναλόγως να πράξουν όπως αυτοί νομίζουν καλύτερα έχοντας εκ θέσεως και καλύτερη εικόνα του συνόλου.

Αλίμονο!!!!!!
Φυσικά και είσαι ελεύθερος να πεις την γνώμη σου. Ίσως να επιβάλλεται κιόλας. Εγώ μίλησα για την άδικη χρέωσή μου... και για το ύφος που είχε το φόρουμ. Το οποίο επίσης ήταν διαφορετικό από αυτό που θέλω.
Δεν υπάρχει λόγος όμως να το συνεχίζουμε.
Άλλωστε τα θέματα δεν ήταν περισσότερο πολιτικά. Απλά, λόγω συγκυριών, τα συγκεκριμένα έτυχαν μεγαλύτερης ακροαματικότητας!!!

ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, κοίτα πόσο "εύκολα" αρπάζονται και άλλοι με θέματα επουσιώδη, αλλά αντιστοίχου επιπέδου με τα υπόλοιπα της θεματολογίας. Δεν είναι τα θέματα που προκαλούν, αλλά η αντίληψη ορισμένων, πως το δίκιο τους είναι δικαιότερο!!!!!

Last edited by yannis; 23-10-2013 at 16:53.
Reply With Quote
  #270  
Παλιό 23-10-2013, 17:13
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

χμμμμ κάποιος ράντισε το φόρουμ...
τέτοια αλλαγή πια...!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:51.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!